Home / Oturma Odası Dekorasyonu / Ferah Oturma Odası Dekorasyonu

Ferah Oturma Odası Dekorasyonu

Büyük şehirlerin en büyük problemi, evlerin küçük olması ve yeterince gün ışığını alamıyor olmasıdır. Bu sebeple de en çok sorulan soru ferah bir ev dekorasyonunun nasıl olması gerektiğidir. Ferah oturma odası dekorasyonu için bütün mobilyaların değiştirilmesine gerek yok, birkaç değişiklikle istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Bunun için öncelikle aydınlatma konusuna dikkat edilmelidir.

Gündüzleri ışığın bol miktarda içeri girmesini sağlayacak olan pencereleri kalın perdeler ile kapatmanız, güneşten alacağınız verime engel olur. Akşam olduğunda ise içerinin daha aydınlık olması için sadece tavanda değil, odanın farklı köşelerinde de aydınlatma yer almalıdır. Bunun için abajur, lambader veya aplikler kullanabilirsiniz.

Aydınlık ve Ferah Oturma Odası Dekorasyonunda Püf Noktaları

Duvar boyasında açık renk tonlarını tercih etmek doğru olurken perdeleri de duvar renginin tonlarında tercih etmek ortamın daha ferah olmasını sağlayacaktır. Ferah oturma odası için mobilya seçimi sırasında beyaz, en büyük seçenektir.

Beyazı istemiyorsanız açık renkli mobilyalar da ferah bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Sade bir dekorasyon tarzını benimsemeyin, evin içini kullanmayacağınız eşyalar, çok fazla aksesuar ile doldurmayın. Bunun yerine daha miminalist eşyalar kullanarak istenen ferah ortama sahip olunacaktır. Bunun için özellikle İskandinav dekorasyon stilini tercih edebilirsiniz.

Ferah bir oturma odası için düzen çok önemlidir, eşyaların dağınık olması insanın içini daraltacaktır. Bu sebeple de gereksiz eşyalarınızdan kurtulmalısınız. Zemin kaplama için cilalı seramiklerden faydalanabileceğiniz gibi ahşap, suya dayanıklı parkeler kullanabilirsiniz. Bunun üzerine ise çok büyük halılar sermemeli, küçük ve açık renk tonlarına sahip halılar ile dekorasyonu tamamlamalısınız. Aydınlık ve ferah oturma odası dekorasyonu için dikkat etmeniz gereken noktaları renk seçimi, mobilya tercihi ve sadelik olarak belirtmemizin üzerine siz de kendinizi rahat hissedeceğiniz bir eve sahip olmak için dekorasyon yapmaya başlayabilirsiniz.

About iga

Check Also

Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır

Oturma odası, bir evin en önemli alanlarından biri olarak kabul edilmektedir. İnsanlar bütün gün dışarıda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.