Home / Oturma Odası Dekorasyonu / Dikdörtgen Oturma Odası Nasıl Dekore Edilir

Dikdörtgen Oturma Odası Nasıl Dekore Edilir

Oturma odası, bir evin dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken en önemli alanlardan biridir. Dikdörtgen oturma odası dekorasyonu gerçekleştirilirken odanın tipine ve biçimine göre bir yol izlenmelidir. Bu sebeple dar oturma odası dekorasyonu yapmak istiyorsanız bu durumda dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar vardır. Dar oturma odası dekorasyonu yaparken çok yönlü düşünmek önemlidir. Bu sebeple dikdörtgen oturma odası dekorasyonunda eşya seçiminde bulunurken büyük olandan ziyade daha uzun olanlardan yana tercihte bulunmak gerekir.

Dar oturma odalarının en büyük problemi, eşyaların yerleştirildikten sonra kalabalık bir görüntü oluşturmasıdır. Bu sebeple yığıntı bir görüntü oluşturmaktan ziyade daha az eşyalarla dekorasyonu oluşturmak gerekir.

Dikdörtgen Oturma Odası Dekorasyonu

Dar oturma odaları genellikle küçük evlerde yer alır. O yüzden bu tip evlerin oturma odaları da daha küçüktür. Dikdörtgen şeklinde oturma odalarının olduğu dekorasyon yapılırken mutlaka salonun mimari yapısına göre hareket edilmesi gerekir. Oturma grubu tercihinde bulunurken duvarın rengine uygun olmasına dikkat etmek gerekir. Boğucu renkler mobilyayı boğacağı gibi, oturma odasının içinde sıkıcı ve somurtkan bir duruş sergileyecektir.

Dikdörtgen Oturma Odalarında Aksesuar Seçimi

Dikdörtgen oturma odalarında aksesuar seçimini yaparken de dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü büyük ve geniş aksesuarlar yerine daha minyatür olanları tercih etmenizde yarar vardır.

Dikdörtgen oturma odalarında zikzak hareket etmek odanın dekorasyonunun göze hoş gelmemesine neden olacaktır. Mobilyaları konumlandırırken, insanların birbiriyle iletişiminin kopuk olmamasına dikkat edilmesi gerekiyor. Bunun için eşyalar kadar, eşyaların konumlandırılmasına da dikkat etmek gerekiyor.

Dikdörtgen mobilyaları döşerken çoğu zaman eşyalar duvara yaslanır fakat bu yapılmış olan önemli hatalardan bir tanesidir. Yaşam alanlarını kalabalık göstermemek için eşyaların duvara yaslanması estetik olarak çirkin bir görüntünün oluşmasına sebep olur ve bu da ister istemez istediğiniz dekorasyona ulaşamamanıza imkan sağlamış olacaktır. İyi bir dekorasyonun pahalıya mal olacağını düşünüyor olabilirsiniz ama çok uygun fiyatlara dekorasyonunuzu tamamlamanız mümkün.

Dikdörtgen Oda Dekorasyonunda Eşya Seçimi

Dikdörtgen oturma odalarını dekore ederken eşya seçiminde köşesiz olanları tercih etmeniz gerekir. Böylelikle oda içinde ferah bir görüntü elde etmiş ve yumuşak geçişler yapmış olursunuz. Köşesiz, oval ve yuvarlak eşya modelleri bu tip odalar için epey önemlidir.

About iga

Check Also

Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır

Oturma odası, bir evin en önemli alanlarından biri olarak kabul edilmektedir. İnsanlar bütün gün dışarıda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.