Home / Oturma Odası Dekorasyonu / Gri Tonlarda Oturma Odası Dekorasyonu

Gri Tonlarda Oturma Odası Dekorasyonu

Gri tonlarda oturma odası dekorasyonu, evini dekore etmek isteyenlerin ilk tercihi olan tarz ve renkleri kapsamaktadır. Evinde modern bir görünüm oluşturmak isteyen ve konfordan yana olanların ilk renk tercihi olan gri, son dönemlerde özellikle oturma odalarında en çok kullanılan renktir. Hem açık hem de koyu tonlarıyla birlikte ideal bir görünüm oluşturabilen gri, özellikle koltuk takımlarında kullanılmakta ve bu koltuklara uyumlu renkler ile dekorasyonlar yapılmaktadır.

Gri renklerde koltuk takımı seçecek olanlar, diğer mobilyaların ve kullanılacak renklerin nasıl olması gerektiğini merak etmektedir. Bu noktada spor ve modern tarzın bir arada olduğu oturma odası oluşturmak istiyorsanız, çok fazla renk kullanmamaya özen göstermeli ve karmaşadan uzak bir dekorasyon yapmalısınız. Buna ilaveten gri tonlarına uyumlu pek çok renk olduğu için zorlanmadan dekorasyon yapabilirsiniz.

Gri Koltuk ile Uyumlu Olan Renkler

Gri koltuklar, birçok farklı renk ile kombin yapmaya uygun olmasıyla dikkat çekmektedir. Renk uyumları ve dekorasyon unsurları hakkında fazla bilgi sahibi olmayan ya da oturma odasını en iyi şekilde oluşturmak isteyen bireyler, gri koltuğa uyumlu renkler araştırması yapmaktadır. Grinin her tonuyla uyumlu olan renkler şu şekildedir;

  • Hardal sarısı
  • Petrol mavisi
  • Zümrüt yeşili
  • Zeytin yeşili
  • Turkuaz
  • Lacivert
  • Mor
  • Mürdüm
  • Siyah
  • Beyaz

Listede gördüğünüz renklerle uyum içerisinde olabilen gri tonları, salonunuza spor ve modern bir hava kazandıracaktır fakat bu noktada renk tercihinde bulunurken bazı hususlara dikkat etmek gerekmektedir. Örneğin; koltuklarını koyu gri seçen bireyler, seçecekleri diğer rengin daha açık olmasına özen göstermelidir. Aynı şekilde açık gri koltuklarda grinin yanı sıra lacivert gibi baskın renkler de kullanılabilir.

Açık Gri Tonda Salon Dekorasyonu

Açık gri salon dekorasyonu en kolay yapılabilen dekorasyon modelleri arasında yer almaktadır. Zira grinin nötr bir renk olması ve buna ilaveten çoğu koyu renkle uyması, bu rengin dekorasyonda sıkça kullanılmasına vesile olmaktadır. Açık gri salonlarda mobilyalar koyu ahşap rengi ya da siyah seçilebilir. Ayrıca sade renkler kullanarak dekore edilen gri salonlara renk katmak için mavi tonlar kullanılabilir.

About iga

Check Also

Dikdörtgen Oturma Odası Nasıl Dekore Edilir

Oturma odası, bir evin dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken en önemli alanlardan biridir. Dikdörtgen oturma odası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.