Home / Oturma Odası Dekorasyonu / En Güzel Oturma Odası Dekorasyonu

En Güzel Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odası, en önemli alanlardandır, haliyle dekorasyonu da öyle… Yazımızı da bu yüzden derledik: En Güzel Oturma Odası Dekorasyonu!

Oturma odasında görünümün yanı sıra konforun da hakim olmasına dikkat edilmelidir. İster modern, ister klasik olsun; her stile uygun birbirinden konforlu dekorasyonlar uygulanabilmektedir. Bu şekilde hareket etmeniz, oturma odanızda günün yorgunluğunu en iyi şekilde atmanızı sağlayacaktır.

Odaların kapladığı alana göre yapılabilecek pek çok farklı oturma odası dekorasyonu önerisi bulunmaktadır. Arzu eden herkes kendi zevki ve tarzına uygun olacak biçimde bu dekorasyonları yapabilmektedir. Söz konusu dekorasyonların yapılabilmesi için öncelikle hangi stilde dekorasyon yapılacağına ve ne tür eşyaların koyulacağına karar vermek gerekmektedir. Sonrasında da uyumlu aksesuarlar yerleştirilir.

Oda Kapladığı Alana Göre Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır

Bu noktada izlenecek olan dekorasyon adımları, büyük odalar için ayrı, küçük odalar için ayrı şekilde yapılmaktadır. Küçük alaların daha ferah ve aydınlık olmasına dikkat etmek gerekir. Büyük odaların ise sesin yankı yapacağı kadar boş bırakılmaması gerekmektedir. Böylelikle de gerekli miktarda eşya ve düzgün konumlandırma ile birlikte mümkün olan en iyi dekorasyon uygulanmaktadır. Küçük oturma odanızı dekore ederken L şeklindeki oturma gruplarından faydalanmanız, size büyük avantaj sağlayacaktır. Hem konforlu olması hem de az yer kaplaması sebebi ile bu alanlarda sıkça tercih edilmektedir L koltuk takımları. Küçük oturma odası dekorasyonu yapılırken mümkün olduğunca kullanışlı ve minimal eşyalar tercih edilmektedir. Büyük boy yerine ortalama büyüklükteki bir orta sehpa kullanabilirsiniz. Yine bunun yerine doğrudan iç içe geçmeli sehpaların kullanılması, alanın daha geniş ve kullanışlı hale getirilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda televizyon duvara monte edilerek sehpasız şekilde kullanılabilir, yine alandan tasarruf sağlanabilir. Odaların büyük olması durumunda işiniz çok daha kolay olacaktır. Bu tarz odalarda farklı oturma grupları tercih edebilirsiniz. Bu sayede ortam, daha zengin bir görünüme kavuşacaktır. Yine şifonyer gibi eşyaların oturma odasına eklenmesi de aynı etkiyi yaratacaktır.

About iga

Check Also

Dikdörtgen Oturma Odası Nasıl Dekore Edilir

Oturma odası, bir evin dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken en önemli alanlardan biridir. Dikdörtgen oturma odası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.