Home / Oturma Odası Dekorasyonu / İngiliz Oturma Odası Dekorasyonu

İngiliz Oturma Odası Dekorasyonu

İngiliz oturma odası dekorasyonu, sıklıkla kullanılan bir dekorasyon modelidir. Bir evin en çok vakit geçirildiği alanlardan bir tanesi oturma odasıdır. Oturma odalarının her an şık ve modern bir görünüme sahip olmasını isteyen insanlar ve alışılmışın dışında bir dekorasyon yaratmak isteyen insanlar İngiliz oturma odası dekorasyonunu tercih ediyorlar.

Country olarak da bilinen bu oturma odası dekorasyonu, son dönemlerde en çok tercih edilen dekorasyon modelidir. Şık, zarif ve estetik görünümleri ile iç huzuru sizlere yansıtan modelleri bulunan İngiliz oturma odası dekorasyonunda kullanılan eskitme ürünleri ile dilediğiniz şıklığı salonunuza taşıyabilirsiniz. İngiliz oturma odası dekorasyonunda genel olarak salonun ahengi beyazlığın sunmuş olduğu dinginlik ve ferahlığı, doğa, ahşap ve bol bol çiçek detayları bulunuyor. Bu dekorasyonda genel olarak kullanılan renkler; soft renk tonlarından oluşuyor. Doğadan alınan ilham ile doğanın tüm renklerini kullanan İngiliz dekorasyonu, eşsiz detayları ile salonlarınızın modern ve kusursuz olmasına yardımcı oluyor.

Salonlarınızda eşsiz detaylara yer vermek, renklerin uyumunu bir arada kullanarak nostaljik bir salon yaratmak için birebirdir; İngiliz oturma odası dekorasyonu modellerini tercih ederek kendi zevkinize uygun bir salon modeli yaratabilirsiniz. İngiliz salon dekorasyonu yapabilmek için renklerin uyumunu, ahşap detayları ve tablo gibi birçok aksesuarları kullanmanız gerekir.

Oymalı ahşap mobilyaları, İngiliz oturma odası dekorasyonunda en çok kullanılan detaylardır. Özellikle oymalı koltuklar ve sandalyeler, salon içerisinde mutlaka bulunmalıdır. Ahşap ve deri detayların uyumunu sandalyelerinizde yansıtabilirsiniz. Sandalye için renk tercihinde bulunurken, bulunduğunuz ortamın gün ışığına göre tercih edebilirsiniz.

Duvarlarda varak detaylarına yer açın. Çünkü İngiliz oturma odası dekorasyonu, gösterişli modelleri ile ön plandadır. Bu sebeple salon içerisinde kullanılacak olan tüm detaylar asil ve gösterişli olmalıdır. Salon detaylarında hem modern hem de ihtişamlı bir görünüm yaratmak için altın renkli duvar çıtalama işlemi uygulayabilirsiniz.

Yüksek pencereler, İngiliz stiline uygun modellerdir. Özellikle gün ışığı yoğun olarak almasına olanak sağlar. İngiliz dekorasyonlarının en önemli kısımlarından bir tanesi olan yüksek pencereler, gün ışığının aktif olarak alınmasını sağlıyor. Pencerelerde değişiklik yapma durumunuz söz konusu ise yüksek pencere yaptırarak evinizin havasını değiştirebilirsiniz.

Oturma odanızda kırsal bir etki yaratın; dekorasyon ürünlerinizde kırsal etki yaratan ürünlere sıklıkla yer verin. Örnek olarak gösterilecek olursa; koyu renkli ve ahşap detaylı mobilyalar, doğal keten renkli kumaşların kullanımları artırılması icap eder. Aynı zamanda İngiliz oturma odası dekorasyonu için olmazsa olmaz ürünlerin başında halılar geliyor.

Halı ve perde gibi ürünlerde yer alan küçük çiçek detayları, baktıkça İngiliz stilini hissetmenize yardımcı oluyor. Zarif çiçekler salona ayrı bir atmosfer sunarken, country stilini evinize taşıyor. İngiliz oturma odası dekorasyonunda yoğun olarak duvar tabloları kullanılıyor. Bu tabloların çerçeve renklerinde; yaratacağı geniş alan etkisi açısından pembe, sarı, beyaz, mavi gibi renklerin açık tonu kullanılıyor. Daha asil ve modern bir stil yaratmak için evin bir köşesinde şömine de kullanabilirsiniz.

About iga

Check Also

Dikdörtgen Oturma Odası Nasıl Dekore Edilir

Oturma odası, bir evin dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken en önemli alanlardan biridir. Dikdörtgen oturma odası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.