Home / Oturma Odası Dekorasyonu / Sıcak Oturma Odası Dekorasyonu

Sıcak Oturma Odası Dekorasyonu

Sıcak oturma odası dekorasyonu oldukça samimi ve adından da anlaşılacağı gibi insanların içini ısıtan ve rahatlık sağlayan bir dekorasyondur. Bu bağlamda sıcak oturma odası dekorasyonu yapımı da epey pratiktir. Belirli renk tonları ve farklı mobilyalar ya da dekorasyon gereçleri kullanılarak sıcak görünümlü bir oturma odasına kolayca kavuşulabilir.

1. Renkli Mobilyalar

Renkli mobilyalar sayesinde salonunuza samimi bir görüntü verebilirsiniz. Bu bağlamda yeşil, kırmızı, mor ve pembe renkli mobilyalar ile kombine edilmiş beyaz eşyalar oldukça revaçtadır. Genellikle soft renklerin kullanılması önerilmektedir.

2. Aydınlatma

Aydınlatma tercihe göre hem sarı hem de beyaz ışık ile yapılabilir. Bunun yanında kullanılacak olan farklı aydınlatma türleri, ayaklı ışıklandırmalar ya da avizeler de tercih edilebilir.

3. Bitkiler

Sıcak oturma odası dekorasyonu yapılırken bitkilerin de büyük bir yeri olacaktır. Buna göre tercih edilmiş olan farklı bitkiler sayesinde oldukça ferah bir alan yaratılabilir. Salon içerisinde birkaç yere serpiştirilmiş olan farklı renkteki bitkiler, ailenizle geçireceğiniz güzel vakitlerde odaya canlılık katacaktır.

4. Duvar Süsleri

Duvar süsleri, bir oturma odasında kullanabileceğiniz dekoratif eşyaların başında gelmektedir. Bu anlamda aile fotoğrafları, tablolar, saatler, daire şeklindeki aynalar da samimi bir ortam yaratabilmektedir. Dekorasyonda oturma gruplarının yanı sıra çeşitli duvar süslerinin de büyük bir yeri vardır. El işi ile birlikte eğlenceli bir şekilde kendiniz de yapabileceğiniz duvar süsleri oturma odanızda rahat bir görüntü sergileyebildiği gibi aynı zamanda şık da duracaktır.

5. Dekoratif Eşyalar

Seçebileceğiniz dekoratif eşyalara ise halılar, kırlentler, biblolar ve mumlar örnek olarak gösterilebilir. Renkleri birbirinden farklı da olsa her bir dekoratif ürünün renk açısından, odanızdaki mobilyalar ile uyum içinde olması gerekir. Dekoratif eşyalar, odanızın dekorasyonunda adeta bir tamamlayıcı görevi görecektir.

About iga

Check Also

Dikdörtgen Oturma Odası Nasıl Dekore Edilir

Oturma odası, bir evin dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken en önemli alanlardan biridir. Dikdörtgen oturma odası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.