Home / Oturma Odası Dekorasyonu / Villa Oturma Odası Dekorasyonu

Villa Oturma Odası Dekorasyonu

Hepimiz beğendiğimiz, bizi yansıttığını düşündüğümüz tarzları, giyim kuşamlarımızda ve evlerimizde kullanmayı severiz. Eşya tercihinde bulunurken de bu minvalde seçim yapılması gerekir. Villa Oturma Odası Dekorasyonunda aksesuar tercihi, renklerin uyumu ve koltuk takımları gibi önemli detaylar söz konusudur. Bunlardan önce ilk dikkat etmeniz gereken nokta, odanızın büyüklüğüdür. Bu noktada alan – boyut orantısı çok önemlidir. Villanızın oturma odası ne büyüklükte ise dekorasyonu da ona uygun olarak şekil alacaktır.

Villa Oturma Odası Dekorasyonu Önerileri 

Bu yazımızda, villanızın oturma odasını istediğiniz şekilde dizayn edebilmeniz için bazı ipuçları sunacağız. Villa oturma odası dekorasyonu için öneriler sunmadan önce birkaç ayrıntıdan bahsedelim. Dekorasyonda alanın çok önemli olduğunu belirttik ancak alanın yanı sıra odanın şekli de büyük önem taşımaktadır. Alacağınız mobilya ve aksesuarlar, odanın şekline göre karar verilmesi gereken ögelerdir. Oturma odalarımız, konfora en çok ihtiyaç duyduğumuz alanlardan biridir. Bu sebeple sırf gösterişli olsun diye odayı gereksiz eşyalarla donatmak, kullanacağınız alanı ziyan etmenize neden olacaktır

Odaya canlılık katmak için canlı çiçekler, renkli bitkiler, sanatsal tablolar ve şirin biblolar kullanabilirsiniz. Oturma gruplarınıza renkli ve rahat kırlentler koymanız, odanızın konfor seviyesini arttıracaktır. Bunun yanında renk uyumuna da dikkat etmek gerektiğini söylemiştik. Halılarınızın, perdelerinizin ve mobilyalarınızın renk bakımından da birbirleriyle uyum içinde olmaları gerekmektedir.

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu 

Küçük oturma odası dekorasyonunun nasıl yapıldığını merak ediyorsanız şu yazımıza tıklayınız: Küçük Oturma Odası Dekorasyonu

Daha Büyük Bir Villa Oturma Odasına Sahip Olanlara Öneriler

Bu noktada yapacağınız dekorasyon, diğerlerine oranla daha gösterişli olmak durumundadır. Göz yormayacak kadar sade ama bir o kadar da şık bir duvar kağıdı bu konuda size yardımcı olacaktır. Duvara monte edilmiş büyük ekran bir LCD televizyon da odanızın daha derli toplu görünmesine yardımcı olurken, aynı zamanda size daha fazla boş alan kalacaktır. Tarzınıza uygun renklerde, gold tarzda mobilyaları ve aksesuarları tercih edebilirsiniz. Odanızın bir duvarına raflar monte edip bu raflara küçük biblolar yerleştirebilirsiniz.

Dışarıdan yorgun argın gelip günün stresini atmak istediğinizde yapabilecekleriniz konusunda da birkaç önerimiz var elbette. Duvara monte etmiş olduğunuz LCD televizyonun tam karşısına rahat, konforlu bir baba koltuğu ve hemen yanına ahşap, dekoratif bir gazetelik yerleştirebilirsiniz. Balkonunuza ve cam kenarlarına koyacağınız büyük saksılardaki uzun bitkiler de odanızın ihtişamına katkı sağlayacaktır.

About iga

Check Also

Dikdörtgen Oturma Odası Nasıl Dekore Edilir

Oturma odası, bir evin dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken en önemli alanlardan biridir. Dikdörtgen oturma odası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.