Home / Oturma Odası Dekorasyonu / Modern Oturma Odası Dekorasyonu

Modern Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odalarını olduğundan daha renkli ve oldukça modern bir tasarıma dönüştürmek, herkesin hakkıdır. Modern Oturma Odası Dekorasyonu için mekanın büyük veya küçük olması pek de önemli olmasa da her çeşit dekor, sizlerin zevk ve tercihlerine kalmış olsa da değişik ve yenilikçi tasarım fikirleri ile de odanızın çok daha iyi bir şekilde dekore edilmesini sağlayabilirsiniz. Modernlik için seçeceğiniz perde modelleri seçiminde, duvarlarınızın renkleri ve mobilya seçimine kadar oldukça özverili davranmanız gerekmektedir. Dekorasyon yaparken özellikle beyaz renkler seçilmesi, mekanın her zaman daha ferah görünmesini sağlayacaktır ama daha canlı durmasını istediğiniz renklerle de odalarınızın mobilyalarını kombinleyebilirsiniz. İşte günümüz trendlerine uygun, şık bir ortam yaratmanız için gereken Modern Oturma Odası Dekorasyonu fikirleri!

Modern Oturma Odası Dekorasyonu için Pratik Bilgiler

1.Hem modern hem otantik bir dekor!

Eğer çok büyük olmayan bir odaya sahipseniz açık kahverenginin tonlarını kullanarak ve duvar aksesuarları ile aynı zamanda spot aydınlatıcı yardımı ile de otantik bir ortam yakalayabilirsiniz. Beyaz sevenler için ise temizlik ve saflığın yanı sıra aynı zamanda daha ferah duran bir renk tercih ediyorsanız duvarlarınızdan mobilyalarınıza uzanan şık bir dekor yapabilir ve bu dizaynları modern sarkıt lambalar ile de birleştirebilirsiniz.

2.Sakin bir görünüm için krem rengi koltuk!

Bir başka örnek verecek olursak da yine krem rengi koltuklar ve üzerine turuncu renkli yastıklar, gayet hoş bir görüntü oluşturur. Modern oturma odası dekorasyonu yapmak istiyor ama çok da lüks durmasını istemiyorsanız, beyaz siyah bir resim tablosu ve yuvarlak sarkıtları olan lambalar ile modern ve sakin bir görüntü elde edebilirsiniz.

3.Modern bir oturma odası için!

Modern oturma odası dekorasyonu dizayn ederken mobilya ve oturma gruplarının yanı sıra televizyon üniteleri, deri veya kumaş olan koltuk takımları, modern halılar, sehpa takımları, tablolar, avizeler, saatler ve tercihe göre LED ışıklı lambaların uyum içerisinde olması gerekmektedir.

4.Sevdikleriniz için ortam oluşturun!

Tüm bunların yanı sıra dekoratif ürünler tercih edilirken oturma odasında sürekli vakit geçirileceği düşünülerek, kullanım kolaylığı ve konfor açısından en uygun olanları tercih edilmelidir.

5.Kullanışlı ve sade bir oturma odası!

Evin şüphesiz ki en fazla kullanılan odası, oturma odalarıdır. Evde geçirdiğimiz vakitlerin çoğunda hepimiz oturma odasında oluruz. Ya ailemizle oturur ya da dostlarımızla sohbet halinde olarak muhabbet ederiz. Bu yüzdendir ki en çok kullandığımız bu odanın dekorasyonu çok önemlidir.

6.Aksesuarlar yerli yerinde olmalı!

Dekorasyon aşırı abartılarak fazla kalabalık bir oda tasarlanmamalı, çayınızı kahvenizi yudumlarken koyabileceğiniz yerler yakın olmalı, bilhassa koltuklarınızın rahatlığı istediğiniz zaman uzanabileceğiniz cinsten olmalıdır. Daha az aksesuar kullanmalı ve her an birinin vazolara veya herhangi bir dekoratif ürüne basarak kırma korkusu yaşamayacağı, daha sade ve güvenli bir alan yaratmanız gerekir.

About iga

Check Also

Dikdörtgen Oturma Odası Nasıl Dekore Edilir

Oturma odası, bir evin dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken en önemli alanlardan biridir. Dikdörtgen oturma odası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.