Home / Oturma Odası Dekorasyonu / Geniş Oturma Odası Dekorasyonu

Geniş Oturma Odası Dekorasyonu

Dar alanlı odalardan ziyade Geniş Oturma Odası Dekorasyonu için daha fazla dekorasyon seçeneği bulunuyor. Tarzınızı ve zevkinizi odanıza yansıtmanız için odanın geniş olması, size artı bir özellik sunacaktır. Fakat yine de mobilya seçimi yaparken odanın ölçülerini göz önünde bulundurmalı, alanın verimliliğini her zaman ön planda tutmalısınız.

Birbirleriyle Uyumlu Mobilyalar Seçin!

Geniş Oturma Odası Dekorasyonu yaparken mobilya ve aksesuar seçimi yapmak, dar oturma odalarına göre daha fazla seçenek sunsa da; odada bulunan ürünlerin birbiriyle uyum yakalaması konusunda daha endişeli olmalısınız. Çünkü hem alanın bütünlüğü hem de eşyaların birbiriyle uyumu, iyi bir dekorasyon için önemlidir.

Odanızı Ahşap Ürünlere Boğmayın!

Ahşap mobilyalardan hoşlanıyorsanız, oturma grupları, televizyon üniteleri, sehpa ve diğer mobilya türlerinin hepsinde ahşap tercih etmeyin. Örneğin mobilyaların ayakları ahşap olabilirken, televizyon üniteniz kompozit malzemelerden imal edilmiş olabilir. Fakat tüm mobilyaları aynı kaplama malzemesi ile tercih etmek; ortamı boğabilir.

Duvarlarda ve Zeminlerde Aynı Renk Tonu Kullanmayın!

Hem duvarlar hem de zemin, oturma odası dekorasyonunda dikkate alınması gereken başka bir kriterdir. Çok benzer renklere yönelmek, sıkıcı bir görünüme neden olur. Birbirini tamamlayan renk tonları veya zıt renkler tercih edilebilir.

Ayrıca “Benim odam geniş değil, ben nasıl dekore edeceğim?” diye endişe edenler için de pratik çözüm önerilerimiz var. Daha mütevazi bir odaya sahipseniz ve siz de odanızı dekore etmek istiyorsanız Küçük Oturma Odası Dekorasyonu başlığımızı inceleyebilirsiniz.

About iga

Check Also

Dikdörtgen Oturma Odası Nasıl Dekore Edilir

Oturma odası, bir evin dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken en önemli alanlardan biridir. Dikdörtgen oturma odası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.